قوانین و مقررات کلی همیار سفر
کاربر گرامی همیار سفر

ثبت نام، ورود کاربران و استفاده از پلتفرم، رزرو یا خرید محصول به معنای آگاه بودن و پذیرفتن کلیه شرایط و قوانین آن است. لازم به ذکر است شرایط و قوانین مندرج در وبسایت یا اپلیکیشن، جایگزین کلیه توافق‏‌های قبلی محسوب می‏‌شود. توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های همیار سفر منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران و مقررات سازمان هواپیمایی کشوری و سازمان میراث فرهنگی، قانون تجارت الکترونیک و قانون جرائم رایانه ای است و کاربران می بایست هنگام استفاده از خدمات سایت یا اپلیکیشن، کلیه قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران اعم از قوانین جزایی، مدنی، مالی، تجاری و به طور خاص قانون تجارت الکترونیک، قانون جرائم رایانه‌ای ، قانون حمایت از حقوق مولفان و مصنفان، قانون ثبت اختراعات، طرحهای صنعتی و علائم تجاری، قانون حمایت از حقوق پدید آورندگان نرم افزارهای رایانه ای و سایر قوانین مرتبط و مقررات این سایت را رعایت نمایند. در صورتی که در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و خدمات همیار سفر تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و کاربر توافق می‏‌کند که استفاده مستمر وی از همیار سفر به معنی پذیرش و متعهد بودن به آخرین نسخه‌ی قوانین موجود می‌باشد. در صورت نقض مقررات از سوی هر کاربر یا ایجاد اختلال یا مشکل در عملکرد وب سایت یا اپلیکیشن و یا لطمه به حقوق سایرین بنابر دستور مقامات قضایی یا قانونی صالح و یا حسب صلاحدید، همیار سفر می تواند استفاده از خدمات و حساب کاربری کاربر را محدود یا ممنوع نموده یا به تعلیق درآورد و یا آن را مسدود نماید، اما مسئولیتی دیگر در قبال کاربران و کسب و کارهای خصوصی و عمومی نخواهد داشت و عواقب احتمالی تخلف، بر عهده کاربر خواهد بود و همیار سفر می تواند مراتب را به مراجع ذی صلاح اعلام نماید. شرایط ثبت‌نام و ایجاد حساب کاربری: کاربران از طریق ثبتنام و ایجاد حساب کاربری در سایت همیار سفر می توانند از خدمات و محصولات همیار سفر استفاده کنند. کاربران متعهد می‌شوند که اطلاعات خود را هنگام ثبت‌نام و رزرو به صورت صحیح در وب‌سایت وارد کنند. در صورت ورود اطلاعات ناقص يا نادرست، مسئولیت عواقب این امر بر عهده‌ی کاربر خواهد بود. کاربر متعهد می‌شود هرگونه تغـییر در مشـخصـات فردی خود را در اسـرع وقت در وب‌سایت همیار سفر اصلاح نماید. در غیر این‌صـورت این وب‌سایت هیچ مسئولیتی در قبـال تبعات ناشی از عدم صحت اطلاعات موجود نخواهد داشت. مسئولیت استفاده و حفاظت از اطلاعات حساب کاربری و رمز عبور به عهده ی کاربر بوده و نیز هرگونه دریافت سفارش خدمات و پشتیبانی از طریق آن نام کاربری و رمز عبور صورت میگیرد. کاربر در قبال هرگونه استفاده از حساب کاربری خود ولو توسط دیگری مسئول است. مسئولیت هرگونه خسارت احتمالی که ناشی از عدم رعایت مقررات همیار سفر توسط کاربر باشد، با خود کاربر بوده و همیار سفر می‌تواند از اطلاعات ثبت‌شده برای پیگیری قانونی استفاده کند. کاربر با ورود، ثبت نام یا جستجوی محصول در وب‌سایت یا اپلیکیشن همیار سفر تمایل خود را برای دریافت پیشنهادات همیار سفر در قالب پیامک، ایمیل و پوش نوتیفیکیشن اعلام می کند. هیچ فرد دارنده یک کد ملی نباید بیش از یک حساب کاربری برای خودش ایجاد نماید.
خدمات شامل پشتیبانی و کلیه موارد مربوط به یک رزرو صرفا به فرد دارنده شماره موبایل ثبت نام شده داده میشود
در صورت نیاز به فاکتور رسمی برای هر یک از خدمات شرکت همیار سفر به مبلغ کل فاکتور 9 درصد به صورت جداگانه اضافه میشود و صرفا با پرداخت این 9 درصد امکان صدور فاکتور رسمی وجود دارد

شرایط و قوانین رزرو هتل داخلی در همیار سفر
کاربر گرامی همیار سفر

تغییر تاریخ رزرو مقدور نیست و در این خصوص می بایست رزرو جدید با شرایط و مبالغ جدید صورت گیرد.
امکان کنسلی و مقدار جریمه کنسلی در هر بسته خریداری شده متفاوت است و با توجه به شرایط هر بسته به هنگام خرید به اطلاع مسافر میرسد.و یا بعد از خرید در صورت نیاز به کنسلی با استعلام از تامین کنندگان اعلام میشود ممکن است در صورت کنسلی هیچ هزینه ای قابل استرداد نباشد
مسافر موظف است شرایط کنسلی هر بسته را به صورت موردی چک کرده و با خرید هر بسته شرایط مربوط به آن را بپذیرد.ممکن است کنسلی امکان پذیر نباشد و هیچ هزینه ای عودت نشود
ممکن است حین خرید و پرداخت وجه هتل، ظرفیت هتل منتخب تکمیل شود؛ اگر این اتفاق پس از پرداخت وجه از سوی مسافر صورت گیرد، مبلغ به حساب ایشان عودت داده خواهد شد و می تواند مجددا برای خرید هتل اقدام نماید و یا همچنین در گاهی شرایط نیاز می‌باشد که پس از پرداخت وجه از سوی مسافر؛ جهت نهایی شدن سفارش، نیاز به پرداخت مابه‌تفاوت افزایش نرخ هتل از سوی مسافر صورت گیرد؛ بنابراین کسر مبلغ از حساب به منزله اخذ قطعی واچر هتل نبوده و در صورت انصراف از خرید، مبلغ به همان حسابی که خرید از طریق آن انجام شده است، عودت داده خواهد شد.
در صورت تحویل اتاق دیرتر از موعد مقرر توسط هتل، هیچ مبلغی به مسافر عودت داده نخواهد شد و همیار سفر در این خصوص هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت.
رزرو هتل فقط شامل رزرو اتاق به تعداد افراد و شبهای درخواست شده می باشد و دربرگیرنده مواردی همچون حمل و نقل فرودگاهی، حمل و نقل بین شهری، راهنما، تعیین طبقه، پارکینگ و یا اجاره ی خودرو و… نیست و همچنین مینی بار و صندوق امانات در اکثر هتل ها شامل هزینه اضافه بوده که به عهده مسافر است و درصورت ایجاد خسارت به هتل توسط مهمان، کلیه خسارت ها از مسافر دریافت خواهد شد.
زمان پذیرش مهمان در هتل (Check In) عموما ساعت ۱۴:۰۰ است. پس از ورود به هتل، در صورت خروج از هتل زودتر از موعد ثبت شده در واچر، وجهی بابت عدم استفاده از اتاق به مهمان مسترد نمی گردد.
اگر مسافردرخواست هایی همچون اتاق با دو تخت یک نفره، یا اتاق دارای امکان استفاده از دخانیات، ورود زودتر یا دیرتر از موعد و مواردی از این قبیل را داشته باشد، همیار سفر به هتل منتقل می کند و تایید نهایی دراین خصوص با هتل است و همیار سفر در این خصوص هیچگونه مسئولیتی نخواهد. در صورتی که هر یک از درخواست ها مستلزم اخذ هزینه باشد، مسافر ملزم پرداخت آن به هتل است.
رزرو اتاقهای 3 تخته با توجه به شرایط اتاقهای هر هتل متفاوت است. ممکن است برخی از اتاقهای سه تخته جزء اتاقهای دو نفره بایک تخت اضافه باشند و یا به صورت 3 نفره باشند. توجه داشته باشید یا اتاقی انتخاب نمایید که در نام اتاق عبارت “تریپل”(اتاق سه تخته) و یا “اکسترابد/تخت اضافه” ذکر شده باشد، در غیراینصورت هزینه پذیرش و خدمات مربوط به نفر سوم مستقیما در هتل از مسافرین محترم دریافت خواهد شد. ممکن است اتاق سه تخته با اتاق دو تخته از نظر سایز و اندازه اتاق یکی باشند، انتخاب اینکه اتاق مشمول کدام یک از موارد مذکور میگردد، بستگی به میزان ظرفیت و شرایط هتل در زمان تحویل اتاق به مسافر دارد، همیار سفر در این خصوص مسئولیتی جهت پاسخگویی نخواهد داشت.
در صورتی که رزرو تایید شده مسافر به دلایلی خارج از اراده همیار سفر لغو شود، همیار سفر تمامی تلاش خود را خواهد کرد تا اتاق یا هتل دیگری را که از نظر قیمت و مشخصات مشابه هتل رزرو شده باشد به مسافر پیشنهاد دهد. در این شرایط همیار سفر متعهد است تا هتل جایگزین را تا حداکثر 20 درصد بیشتر از قیمت پرداخت شده توسط مسافر، بدون دریافت هرگونه هزینه ای تامین نماید؛ اما چنانچه اختلاف قیمت بیشتر از 20 درصد باشد مسافر می بایست مابه التفاوت مبلغ را شخصا پرداخت نماید. در صورتی که مسافر از پرداخت این مابه التفاوت امتناع کند و یا اتاق یا هتل جایگزین را قبول ننماید کل مبلغ پرداخت شده توسط مسافر بدون کسر هرگونه جریمه ای به مسافر مسترد می گردد.
قابل ذکر است طبق قوانین اکثر هتلها، افراد بالای 6 سال بزرگسال محسوب میگردند و شرایط رزرو برای بزرگسال نسبت به انان جاری است. مسافر می بایست به هنگام خرید برای کودک بالای شش سال این مسئله را مد نظر قراردهد. در صورت عدم رعایت این موضوع ممکن است هتل از ورود تعداد افراد بیش از ظرفیت رزرو شده ممانعت بعمل آورد. همیار سفر هیچگونه مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت.
در صورت نیاز به تخت برای کودک مسافر زیر 6 سال، شرایط رزرو برای بزرگسال نسبت به آنان جاری است. مسافر می بایست به هنگام خرید برای کودک زیر 6 سال این مسئله را مدنظر قرار دهد در صورت عدم رعایت شرایط، به هنگام پذیرش هزینه نفر اضافه مستقیما توسط مسافر در هتل پرداخت می گردد و هیچ نوع مسئولیتی دراین خصوص متوجه همیار سفر نخواهد بود.
در صورتیکه هتل به هر دلیلی، امکان پذیرش مهمان با وجود واچر معتبر را نداشته باشد، مهمان باید با واحد پشتیبانی شبانه روزی همیار سفر تماس گرفته تا در کمترین زمان مشکل حل شود و یا در صورت عدم پذیرش مهمان توسط هتل منتخب، هتل مناسب دیگری مشابه هتل منتخب مهمان که از طرف تامین کننده پیشنهاد شده است برای مهمان جایگزین گردد. در صورت عدم پذیرش هتل پیشنهادی توسط مهمان، مبلغ اخذ شده بابت آن رزرو را به مهمان استرداد می کند و همیار سفر دیگر هیچ مسئولیتی در قبال آن رزرو ندارد.
پس از پرداخت مبلغ رزرواسیون هتل و قطعی شدن آن، واچر به صورت همزمان مهماندر حساب کاربر خریدار منتشر میشود. ارایه واچر هتل به همراه مدارک شناسایی از سوی مسافربه مسئول پذیرش هتل الزامی است.
مسافر با انجام رزرو از سوی مسافر و تایید آن از سوی هتل، مقررات مربوط به هتل منتخب و همچنین قوانین مربوط به فسخ رزرو از سوی هتل را به صورت همزمان پذیرفته است. به عبارت دیگر مسافر با آگاهی و اطلاع کافی از مقررات همیار سفر و هتل، نسبت به رزرو اقدام نموده است. در قراردادهای آنلاین طبق قانون تجارت الکترونیک امضای مسافر به صورت الکترونیک انجام میشود.
در صورت نیاز به کنسلی قبل از تاریخ شروع رزرو میبایست با پشتیبانی همیار سفر تماس بگیرید و همکاران ما بعد از هماهنگی و استعلام از تامین کننده اصلی شرایط و امکان کنسلی و... را به شما اطلاع خواهند داد ممکن است هتل امکان کنسلی تحت هیچ شرایطی نداشته باشد
شرایط و قوانین خرید بلیط چارتری داخلی
کاربر گرامی همیار سفر

همیار سفر تنها تامین کننده بلیط است و تامین کننده تنها وظیفه ی تامین بلیط برای مسافران را دارد و در اصل واسطه ای بین مسافر و آژانس چارتر کننده خواهد بود لذا هیچگونه مسئولیتی در قبال استرداد و یا تعیین قیمت کم یا زیاد بودن قیمت ، تغییر نام ، جابجایی بلیط ، جا ماندن مسافر و نخواهد داشت .

استرداد بلیط:
در صورت نیاز به استرداد بلیط ، تامین کننده به عنوان واسط وارد عمل شده و طبق قوانین چارتر کننده ، بلیط را مسترد کرده و پس از دریافت وجه از چارتر کننده مبلغ بلیط با کسر خسارات به مسافر عودت داده خواهد شد .
تذکر : در مواری نیز ممکن است تامین کننده اقدام به ارائه شماره حساب مسافر نموده و مسافر را مستقیما به چارتر کننده پیوند داده و عملیات استرداد توسط مسافر راساٌ صورت پذیردو تمامی چارتر کننده گان ملزم به رعایت قوانین CRCN میباشند لیکن در بعض از موارد ، برخی از آژانس ها بطور غیرقانونی خود را ملزم به رعایت این قانون ندانسته و قوانین خاص خود را به اجرا در میآورند ، در این موارد نیز تامین کننده هیچ مسئولیتی نخواهد داشت .
در این موارد به درخواست مسافر، مشخصات چارتر کننده اعلام شده و مسافرمی تواند راسا به استرداد بلیط و احقاق حقوق خود اقدام نماید .
لازم به ذکر است که مبلغ گرفته شده به عنوان کارمزد توسط تامین کننده بعد از استرداد بلیط ، مسترد نمیشود.

تغییر نام :
تغییر نام بلیط درصورت امکان، توسط خود مسافر و با همکاری تامین کننده صورت میگیرد و خسارات آن با مسافر خواهد بود .

جابجایی بلیط :
جابجایی بلیط تنها با سهمیه ی بلیط آژانس چارتر کننده ی اولیه امکان پذیر میباشد و پرداخت خسارات احتمالی بر عهده ی مسافر میباشد .

جاماندن مسافر:
متاسفانه در پروازهای چارتر ، جاماندن مسافر به منزله ی خسارت 100% ای میباشد و هیچ وجه ای برگردانده نمیشود و تمامی مسئولیت ان با مسافر است .

تعیین ترمینال پرواز :
مسافر خود میبایست نسبت به پیدا کردن آدرس فرودگاه مبدا پرواز و یا پیدا کردن ترمینال دقیق پرواز مبدا و مقصد میباشد چون ممکن است در برخی فرودگاهای داخلی هر ایر لاین پروازش از یک ترمینال مشخص باشد و این ترمینال تغییرات داشته باشد لذا همیار سفر در این مورد هیچ مسئولیتی ندارد و مسافر میبایست حداقل 2 ساعت قبل از پرواز به فرودگاه مراجعه و ترمینال مربوط به ایر لاین خریداری شده را پیدا کند

تغییر زمان پرواز توسط آژانس چارتر کننده:
در برخی از موارد آژانس چارتر کننده بنا بر دلایلی از جمله کنسل شدن پرواز و دیگر موارد اقدام به تغییر ساعت پرواز ویا حتی تامین کننده هواپیمایی و ... مینماید که در این موارد نیز تامین کننده مسئولیتی نداشته و تنها وظیفه اطلاع رسانی را برعهده خواهد داشت.

بلیط های با نرخ بالاتر از نرخ مصوب :
در برخی از موارد چارتر کننده اقدام به فروش بلیط با نرخی بالاتر از نرخ مصوب مینمایند که در توجیه خدمات تور و... را برای قانونی شدن این امر به مسافر تحمیل خواهد نمود.( در برخی از موارد نیز بطور غیر قانونی اقدام به این امر می نمایند) در چنین مواردی ما هیچگونه مسئولیتی نخواهیم داشت و کلیه مسئولیت ها متوجه چارتر کننده بوده و تامین کننده منصرف از نرخ بلیط تنها بابت تامین بلیط کارمزد متعارف خود را دریافت مینماید.

بلیط های چارتری با نرخ های متفاوت:
بلیط های چارتری از طریق چار کننده های مختلف برای همه تامیین کننده ها مانند همیار سفر با نرخ اعلامی خود چارتر کننده فعال میباشد و همیار سفر صرفا کارمزدی مشخص که مبلغ پایین است بابت خدمات رزرو و خدمات سایت به بلیط اضافه میکند 99 درصد قیمت بلیط توسط چارتر کننده اعلام میشود ممکن است برای یک مسیر مشخص و پرواز مشخص چندین چارتر کننده با نرخ های متفاوت باشد و انتخاب بلیط با نرخ نمایشی روی سایت بر عهده مشتری میباشد و در صورت خرید با نرخ موجود کلیه مسئولیت های آن بر عهده خریدار و چارتر کننده است و تامین کننده یعنی همیار سفر هیچگونه مسئولیتی ندارد و خریدار ضمن خرید این مورد را قبول میکند و حق هرگونه اعتراض را از خود سلب مینماید. در نهایت مبلغ بلیط پروازهای چارتری مطابق قیمت اعلامی چارتر کنندگان است.مسافر با پرداخت اختیاری خود ضمن اطلاع از شرایط قیمتی بلیط ها،مبلغ پرداختی را قبول کرده است.

سایر قوانین:
درپروازهای چارتری درصورت عدم رسیدن مسافربه پرواز هیچ مبلغی استرداد نمی شود و کل مبلغ بلیط سوخت می شود.
مسئولیت قیمت ، ارسال اسامی مسافرین به لیست فرودگاه و میزان جریمه های کنسلی بلیط های چارتری بر عهده آژانسهای چارتر کننده می باشد. و در صورت بروز مشکلات پیگیری و برخورد با چارتر کننده است.
درصورت کنسل شدن پرواز از طرف ایرلاین و تاخیر بیش از 2 ساعت در فرودگاه حتما روی بلیط را مهر کنسلی یا مهر تاخیر بزنید در غیراینصورت از استرداد وجه معذوریم.
تمامی اطلاعیه ها و اعلام کنسلی یا تاخیر صرفا به شماره موبایل فرد عضو شده در همیار سفر پیامک شده و شماره موبایل فرد باید امکان دریافت پیامک تبلیغاتی را داشته باشد و مسئولیت نرسیده پیامک به مشتری به هر علت مخابراتی یا خود مشترک به مشتری مربوط است
اکیدا خواسته می شود بلیط چاپ شده به همراه مسافر باشد.درصورت بروز هرگونه مشکل در فرودگاه، مهر بلیط توسط ایستگاه هواپیمایی جهت پیگیری بعدی و استرداد مبلغ الزامیست.
هر گونه خرید از این سایت به صورت آنلاین ، آفلاین ، تماس تلفنی و یا موبایلی به صورت مستقیم و غیرمستقیم به منزله تایید قوانین می باشد.


شماره تماس پشتیبانی
منتظر صدای گرم شما هستیم 021-91090892
شبکه های اجتماعی همیار سفر